Putin požiadal Dumu o 500 mil. USD pre Ukrajinských povstalcov.

30. júna 2014, Domino Svetík, Fikcia

Fikcia. Podtitul: Mimozmyslové vnímanie reality vývoja súčasného sveta v mozgoch ľudí, ktorí súčasný svet riadia. Zdroj.                                                                                        „Myslím, že prezident pochopil, že zdržanlivosť v Ukrajinskej kríze nefungovala,“ povedal MZV RF, S. Lavrov. 

Generálny tajomník OSN, Pan – Ki Moon sa vyjadril, že svet by nemal zasahovať do vnútroštátnych záležitostí zvrchovaných krajín, poskytovaním finančnej aj vojenskej pomoci opozícii.

Minister ZV Sergej Lavrov na podporu návrhu prehlásil, že „Rusko sa musí aktívne zapojiť do občianskej vojny na Ukrajine.“ Ruský prezident bol v posledných mesiacoch terčom kritiky niektorých ruských predstaviteľov, že sa do ukrajinskej krízy odmieta aktívne zapojiť. Práve Putinova nerozhodnosť, podľa jeho kritikov dovolila ukrajinskému prezidentovi Porošenkovi, ktorý sa opakovane dopúšťa vojnových zločinov a zločinov proti ľudskosti, bombardovaním umiernenej opozície a vraždami civilného obyvateľstva, upevniť svoju pozíciu – povedal Lavrov.

,,Iba dostatok zbraní, streliva a bômb môže byť zárukou mieru a prosperity nielen na Ukrajine, ale aj v celej Európe“, analyzoval súčasnú situáciu Ruský minister.

Dolná komora Ruského parlamentu po prezidentovom ubezpečení, že peniaze budú poskytnuté na výcvik, zbrane a muníciu pre umiernenú časť Ukrajinskej opozície v regiónoch Lugansk a Doneck, zváži vyššie spomenutú finančnú pomoc v horizonte niekoľkých dní.

 

Môže ženský mozog pochopiť mierový plán génia?

 

Prezident Porošenko sa svojim ústretovým Mierovým plánom snaží o to, aby sa Ukrajina stala vlasťou všetkých, ktorí vidia svoju budúcnosť v budovaní spoločnosti plnej mieru, prosperity a porozumenia.

V tomto príspevku si pozrite, ako ženská, ktorej Ukrajinské rakety Grad zničili dom, nechápe, že pre mier je treba niečo aj obetovať. (České titulky a preklad).

Je prekvapujúce, že po Ukrajinských prezidentských voľbách, keď krajina nabrala jasný demokratický smer, napr. aj podpisom asociačnej dohody s EU, existujú na východe krajiny sily, ktoré nechápu výhody tohto spojenectva a snažia sa nájsť zmysel v tesnejšom splynutí z Ruskom.

 

              Surrealizmus (oblasť mimo reality, ,,nadrealita“), vedenia EU a USA.

Pochod Ukrajinou v r. 1941 a v r. 2014.

 

Reakcia medzinárodného spoločenstva na ukrajinské prezidentské voľby

Napriek mnohým paralelám medzi ukrajinskými a sýrskymi prezidentskými voľbami, prezidentské voľby na Ukrajine vyvolali pozitívne reakcie medzinárodného spoločenstva.

V spoločnom stanovisku predsedu Európskej rady Hermana Van Rompuya a predsedu Európskej komisie José Manuela Barrosa na prezidentské voľby na Ukrajine sa uvádza nasledovné: „Tešíme sa na blízku spoluprácu s budúcim prezidentom v oblasti zaistenia politickej a hospodárskej stability na Ukrajine. (…) Prezidentské voľby na Ukrajine charakterizovala vysoká účasť a jasné odhodlanie autorít zorganizovať skutočné voľby, ktoré boli do značnej miery v súlade s medzinárodnými záväzkami a dodržiavali základné slobody, napriek nepriateľskému bezpečnostnému prostrediu v dvoch východných oblastiach krajiny. Všetci Ukrajinci by mali tieto voľby vnímať ako príležitosť položiť nový začiatok pre krajinu a začať tým, že prijímajú výsledok hlasovania po tom, ako budú oznámené konečné výsledky. Úspešná realizácia týchto volieb predstavuje významný krok smerom k deeskalácii napätia a obnovenie bezpečnosti pre všetkých Ukrajincov (…)“

 

S úctou

dominik  svetík