Založ si blog

Grécka , , banánová šupka“.

Celá Európa fascinovane hľadí na Grécko, ako na banánovú šupku, na ktorej sa pošmykla. Šupka stále leží na zemi a predstavuje problém. Zohnúť sa a vyhodiť ju, rozšliapnuť ju?

Obísť ju, prekročiť, stúpiť na ňu a znovu sa pošmyknúť? Donútiť toho, čo nám ju sem hodil, aby ju zdvihol sám?

Tak veľa možností a žiadnu z nich nie je Európa schopná si vybrať.

Motto:

,,Toto je triedny boj a moja trieda vyhráva:“ Miliardár Warren Buffet.

N. Farage Tsiprasovi v EU parlamente:,,Odíďte z Eura a vezmite si späť svoju demokraciu.“

Nemecko riadi Európu a USA riadia Nemecko.

Najviac sa vyjadrujú Merkelová a Schauble. A Schulz. A  uprednosňujú vyhrážky a silové riešenia. Nemci, ktorí riadia Európu, by sa Grécka najradšej zbavili, ale USA, ktoré riadia Nemecko, nemôžu prísť o ,,južný pilier NATO“, pretože sa oslabia ich strategické záujmy v Európe. Zároveň však USA cielene oslabujú Európu, takže všetci ďalej stoja nad ,,gréckou banánovou šupkou “ a nechcú sa šmyknúť ešte raz.

Takisto si uvedomme, že Syriza, nie je nejakou antisystémovou stranou, nechce odísť z EU, nechce budovať nejaký model socializmu. Takže celé toto divadlo môže tu byť aj kvôli niečomu inému. Napríklad EU parlament nám potichu schválil TTIP, mimo pozornosť verejnosti. Nakoniec sa Grécko a veritelia  dohodnú na vymazaní 10% dlhu (alebo ani to) a obecenstvo sa vráti k svojim povinnostiam, opäť o niečo menej slobodné…

 

Grécky problém nie je problém dlhu, ale problém mocenského riadenia.

Ak by naozaj išlo o dlh, tak tu máme situáciu, že dlžník hovorí veriteľovi, že nebude splácať- zároveň veriteľa prosí, o ďalšiu pôžičku. A veriteľ mu dáva pôžičku za pôžičkou, pričom stále viac dáva, ako dostáva, takže veriteľ sa sám zadlžuje, aby mohol dať Grécku ďalšie pôžičky?

Trojka (MMF,ECB a EK), de facto riadili Grécko takmer päť rokov s cieľom: Naštartovať ekonomiku, naštartovať zamestnanosť, naštartovať pravidelné splácanie úverov.

Výsledok: Grécka ekonomika klesla, grécka nezamestnanosť narástla, a dlh Grécka sa zvýšil pod riadením Trojky o takmer 50 miliárd Eur.

To dokazuje, že o dlh nejde.

Grécko chce prevziať riadenie vlastnej krajiny z cudzích rúk.

Grécko nechce ani vyhlásiť štátny bankrot, ani opustiť Eurozónu, chce ostať v EU !

Tak vidíme jeden summit za druhým, jeden termín za druhým, jeden návrh za druhým, bežia mesiace, čítame, že posledný termín pre Grécko bol včera, ale v nedeľu je ďalší summit a ďalší posledný termín pre Grécko…

Prečo sa vlastne všetci veritelia boja oficiálneho oznámenia že, Grécko, keďže splácať nemôže, tak splácať ani aktuálne nebude, pričom Tsipras požaduje odpis 30% dlhu, čo predstavuje jeho zníženie cca o 96 mld. Eur, (čo podľa mňa nestačí)?

Pretože banky by túto sumu, dostali z pohľadávok, znížili by sa ich aktíva a hodnota ich akcií?

To je predsa hlúposť, pre banky nesplácaný Grécky dlh, ktorý dávno pomocou opravných položiek a precenenia vypratali z pohľadávok, resp. presunuli ho na štáty a ESM, nemôže predstavovať zásadné riziko.

Riziko predstavuje vypovedanie poslušnosti riadenia štátu zvonka. Riziko teda predstavuje fakt, že Grécko môže nadobudnúť svoju stratenú suverenitu.

Zaujímavou možnosťou bude, ak Grécko vytlačí Drachmu, ktorú bude používať vo vnútornom obehu. Obyvatelia sa tak dostanú k vlastným peniazom, môžu si kúpiť v Grécku chlieb a zároveň bude používané aj Euro. Takúto možnosť nikto nespomína, pričom je najprijateľnejšia.

Je riadenie európskych peňazí demokratické?

Peniaze sú prostriedkom na výmenu tovaru a zároveň prostredníctvom nich oceňujeme tovar, prácu, služby, atď.

Peniaze sú obeživom, ktoré je k dispozícii, aby občania, firmy a inštitúcie mohli zamieňať a oceňovať svoju produkciu a prácu.

Ako je možné, že predstavitelia EU a Nemecka, bránia Gréckym občanom v používaní ich vlastných peňazí a kvôli nedohode s vládou Grécka o splácaní št. dlhu, majú moc(!) a používajú ju na vydieranie demokraticky zvolenej gréckej vlády takým spôsobom, že blokujú občanom Grécka prístup k ich vlastným peniazom, čím nedemokratickým, spôsobom v rozpore s Chartou OSN zasahujú do záležitostí cudzieho štátu?

Je riadenie Európy demokratické?

Občania Európy evidentne nevedia, čo sa deje.

Koľko európanov si myslí, že EU parlament navrhuje zákony? Koľko ľudí si myslí že vlády členských štátov môžu navrhovať zákony?

Jediným zákonodarným orgánom je Európska komisia. Vlády jednotlivých krajín ani EU parlament nemajú právo navrhovať zákony, ktoré musia plniť všetci občania EU.

Toto právo má iba Európska komisia. Koľko ľudí to vie?

Britský novinár J. Laughland vo svojom článku tvrdí,že: EU je urážkou demokracie a mala by byť rozpustená.

Ako je možné, že EK odoprie členskému štátu dostatok obeživa, čím úmyselne vyvolá sociálne napätie? Môže vari EU donútiť zaplatiť Grécku vládu dlhy tak, že bude priamo sťahovať časť dlhu z účtov obyvateľom Grécka?

Smerujeme vari k tomu?

Zaujímavú analýzu prináša  Thierry Meyssand a vracia sa až k nacistickým koreňom EU, nacistom J. Rettingerovi, otcovi Eura a W. Hallsteinovi, otcovi EK.

Banánové šupky nezmiznú.

Problémy s deficitom demokracie a neschopnosťou EU štruktúr riešiť problémy, sú analytikmi pomenúvané denne.

Elita však nechce, aby sme si uvedomili, že moc máme my. My sme slon a elita je krotiteľ.

Neuvedomujeme si vlastnú silu, ale teraz nám ju ukázali občania Grécka. Možno mnohí z vás nechápu o čom píšem a budú mi hovoriť, že dlhy sa majú platiť. Ja vám hovorím to isté:,,Dlhy sa majú platíť a zmluvy sa majú plniť.“

Ale problém Grécka nie je problém dlhu, ale riadenia. Prečo má Grécko taký veľký dlh? Pretože grécki politici a teda aj Grécko, boli vždy riadení zvonku. Takže Grécky problém je problémom riadenia a snahy vrátiť riadenie Grécka do rúk Grékom.                                                                                                             Zatiaľ to možno nevidíte, ale Grécko pohne ďalšími krajinami EU. Prvé budú ,,prasiatka“ – PIIGS, teda okrem Grécka Portugalsko, Írsko, Taliansko, Španielsko.

A čoskoro to pohne Nemeckom. Trójskym koňom Európy.

No a v cirkuse okolo Grécka nikto ani nevníma, že dlhy nie sú schopné splácať ani ďalšie kolónie USA – Ukrajina, Porto Rico a Japonsko.

Nikto nekomentuje, že včera začala masívna  kríza v Ázii, v ktorej za niekoľko hodín napríklad Čínske akciové trhy vymazali 30% zo svojej hodnoty.

Držme si klobúky, ideme z kopca.

P.S: Ako smiešne pôsobia denné vyhlásenia R. Fica, že vláda SR bude tvrdo trvať na tom, aby Grécko splácalo…

Čo už má chudák premiér hovoriť, veď Smer sa dostal k moci práve vďaka Eurovalu, ktorý pomáhal schváliť v rozpore so štátnym záujmom SR.

Fico, ktorý bol schopný v panike pred negatívnou publicitou, nehanebne ponúknuť veriteľom Váhostavu odpis ich pohľadávok v rozpätí 50 – 85% (pričom časť dlhu súkromnej spoločnosti previedol na štát), vystupuje v prípade Grécka ako principiálny strážca pravidla, že:,,Dlhy splácať treba“.

Ak by takýto postoj nenutkal na zvracanie, bol by smiešny.

Banánová šupka leží na zemi. A noha Európy je práve nad ňou…

S úctou

Dominik  Svetík

 

Firma v strate. Musí skrachovať? Podvádza? 1.

26.11.2017

Existuje médiami a politikmi živené tvrdenie, že ak je firma roky v strate a logicky teda neplatí dane, tak buď musí skrachovať, alebo podvádza. Pred rokmi túto vetu dokonca povedala B. Schmognerová viac »

Novým americkým prezidentom sa stal – Kongres?

05.08.2017

Iste ste v decembri 2016 zaregistrovali, že B. Obama na sklonku svojho vládnutia, vypovedal 35 ruských diplomatov (a špiónov), a tí dostali 72 hodín na odchod z USA. Rusi síce protestovali, ale viac »

Absurdné divadlo západnej demokracie

09.04.2017

Slovo demokracia dnes už do úvodzoviek dávať netreba. Vieme, že je relatívna a každý ju pociťuje inak. Demokracia by možno, pre lepší prehľad, mala byť definovaná na stupnici od 1 - 10. viac »

žena, nákup, potraviny

Vianočné nákupy vyjdú drahšie

16.12.2017 07:00

Ceny potravín rástli v novembri medziročne o 6,5 percenta - najviac za posledných päť rokov.

počasie

Výkyvy počasia budú aj pred Vianocami

16.12.2017 06:00

Nestále a premenlivé počasie, ktoré ovplyvňuje Slovensko už niekoľko týždňov, ba mesiacov, bude pokračovať aj pred Vianocami.

Sebastian Kurz

Rakúski Ľudovci a Slobodní sa dohodli na vytvorení vlády

15.12.2017 21:38, aktualizované: 22:25

Nový kabinet by mal podľa APA zložiť prísahu do rúk prezidenta Alexandera Van der Bellena v pondelok.

zemetrasenie v Taliansku, zemetrasenie, trosky,

Indonéziu postihlo silné zemetrasenie, hlásia obete, zrútené budovy

15.12.2017 20:24

Zemetrasenie udrelo krátko pred polnocou miestneho času. Úrady vydali varovanie pred cunami.

Domino Svetík

Sú tmavé miesta, do ktorých je treba priniesť svetlo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 133
Celková čítanosť: 1034357x
Priemerná čítanosť článkov: 7777x

Autor blogu