Založ si blog

Vstáva SNS z popola?

Slovenská národná strana by podľa čerstvých prieskumov, ak by voľby boli dnes, mala prekročiť 5 % hranicu a zasadnúť do parlamentných lavíc.

SNS si miesto medzi parlamentnými stranami bude musieť  tvrdo vybojovať a k tomu potrebuje niekoľko ,,ingrediencií“.

1. Kvalitné témy, program a vízie budúceho rozvoja Slovenska, resp. jeho postavenie v rámci Európskeho priestoru, v nadväznosti na bezpečnosť, spoluprácu, a s dôrazom na zvyšovanie životnej úrovne občanov, ktorými sa bude vedieť odlíšiť od konkurencie

2. Stratégiu, ako svoje videnie budúcnosti Slovenska a jeho občanov čo najefektívnejšie prezentovať verejnosti, aby ju voliči v budúcnosti zahrnuli do zorného poľa svojich preferencií.

3. Provinčný pohľad na svet vymeniť za globálne nazeranie a analýzy.

Andrej Danko, opatrný líder národniarov.

Niekoľkokrát som mal možnosť vidieť šéfa národniarov v akcii. Z jeho vystúpení som často mal dojem, že sa veľmi málo líši od politikov parlamentných strán, pretože sa drží lajny politickej korektnosti, v rozpore s vyhláseniami svojho predchodcu J. Slotu, ktorý označoval NATO za zločineckú organizáciu (ale vo vládnych radoch jeho ministri poslušne spolupracovali), označuje NATO za garanta bezpečnosti v Európe.

Pri všetkej úcte, SNS, ako mimoparlamentná strana sa nezviditeľní tým, že bude opakovať to, čo hlása hlavný prúd. Ak S. Wagenknecht , opozičná poslankyňa Bundestagu neváha označiť A. Merkelovú za reprezentanta záujmov amerického kapitálu, mal by sa aj predseda SNS zamyslieť nad voľbou a formuláciou tém, pretože hovoriť to, čo všetci, môže a nemusí napokon na parlament stačiť.

SNS: Adopcie detí pre homosexuálov sú tabu!

Včera na tlačovke zaznel z úst A. Danka jeden jasný a principiálny postoj k schválenej stratégii vlády. A. Danko upozornil Slovensko, že rešpektovanie práv sexuálnych menšín je jedna vec a zverenie detí do výchovy homosexuálnym párom bez riadneho poznania, čo to urobí s psychickým a osobnostným vývojom dieťaťa, alebo ako to ovplyvní jeho smerovanie, je vec druhá a s tým by sme na Slovensku nemali experimentovať.

Vynikajúca téma, ale obávam sa, že tieto zástupné témy sa do našej spoločnosti prepašovávajú cielene, aby sme mali o čom diskutovať a ,,nedívali sa kúzelníkovi na prsty“.

Pri riešení témy o možných adopciách detí, by som na mieste pána predsedu dal dôraz na zníženie kvór v referende.

To by mal presadzovať strategicky mysliaci politik. Občania sami by si už s touto témou poradili a dali by odpoveď na otázku, či chcú, alebo nechcú dať deti do adopcií pre homosexuálov.

Bezpečnostná politika Slovenska v Európskom priestore.

Pán Danko deklaruje, ako právnik, rešpektovanie zmlúv s NATO. Sú tieto zmluvy večné? Je naozaj NATO, ktoré má vo svojich stanovách prioritu riešenia konfliktov diplomatickou cestou a vo svojej praxi porušuje medzinárodné právo bombardovaním bez mandátu OSN, zárukou mieru?

Poďme si to trochu rozobrať:

USA a NATO tvrdia, že Rusko chce obnoviť : 1. ZSSR,  2. Imperiálny vplyv v Európe. Máme sa toho báť?

NATO svoju politiku rozširovania vplyvu opiera o hororové vízie údajných Ruských úmyslov, pred ktorými sa my ,,musíme“ brániť väčším zbrojením a rozmiestňovaním základní okolo Ruských hraníc.

Zástupca hlavného veliteľa síl NATO, gen. Bradshaw:

„Hrozba zo strany Ruska a riziko zlého odhadu, ktoré môžu vyústiť do strategického konfliktu, akokoľvek je teraz nepravdepodobný, predstavuje existenčné ohrozenie celého nášho bytia,“

 

Čo by muselo urobiť Rusko, aby obnovilo hranice ZSSR?

ZSSR sa skladalo z 15 štátov. Ak by Rusko chcelo obnoviť tento stav, muselo by dnes vojensky dobyť 14 štátov, ako Bielorusko, Kazachstan, Ukrajina, Uzbekistan, Azerbajdžan, Pobaltie, Moldavsko, Tadžicko, atď. Je toto reálne, alebo je to iba mýtus politikov USA a NATO, kvôli ospravedlňovaniu vlastných globálnych strategických cieľov, ktoré majú vytýčené, verejne o nich píšu, majú ich vo svojej doktríne a realizujú ich krok po kroku?

Čo by muselo urobiť Rusko, aby obnovilo impérium ZSSR?

Rusko by muselo dobyť Poľsko, Rumunsko, Bulharsko, SR, Česko, Maďarsko a pochodovať na Berlín, rozdeliť Nemecko, ktoré samo pomohlo zjednotiť a vytvoriť NDR, kde by rozmiestnilo svoje základne.

Je toto reálne, alebo sú to šialené výmysly politikov, s cieľom zasievať strach a ľahšie ovládať cez príslušné ,,preventívne“ opatrenia a zákony, masy?

Je možné robiť v Európe bezpečnosť bez zapojenia Ruska? Ako?

Stačí nám predsa urobiť z Ruska svojho partnera a spojenca a o bezpečnosti ani viac hovoriť nemusíme. Naopak, US politika výroby revolúcií a snaha zatiahnuť do konfliktov Rusko, sa nám zdá bezpečná, alebo bezpečnostná?

Áno, pre USA, ktoré  ťahajú svojimi nitkami spoza oceána, je takýto spôsob politiky pomerne bezpečný.

Mne sa však vazalský prístup EU politikov, ktorí si doslova chodia pre denný rozkaz na US veľvyslanectvá – tak takýto spôsob ,,politiky“, ,,zdá se mi poněkud nešťastný“.

Otázka znie ešte inak:,,Nemáme sa viac ako Ruska, báť USA a NATO“?

Napokon, čo je to vlastne bezpečnostná politika? To je tento chaos, kedy každý trepe o Ruskej hrozbe, slúžiaci na výrobu súhlasu?

Alebo cesta M. Glváča do USA a nákup vrtuľníkov za 300 mil. Eur? Ja to vnímam jednoducho ako mafiánske centralistické riadenie zo strany USA, ktoré nám naordinovali, aké výpalné zaplatíme. A to niekto nazýva bezpečnostná politika? To je vtip?

              Vstáva teda SNS naozaj z popola?

SNS má v aktuálnom mediálnom a politickom priestore obrovskú šancu:

Vo svete klamárov im stačí hovoriť pravdu. Pravda si poslucháčov nájde.

Všetci si uvedomujeme, že jedno vidíme a iné počujeme večer z médií. To je známy stav zo socializmu, kedy sme ale všetci cítili, že takto to ísť večne nemôže.

Ďalej by si vedenie SNS malo uvedomiť globálny spôsob posúvania sveta, z jedného centra, ľudovo povedané, zistiť, odkiaľ vietor fúka. Snažiť sa byť vždy oportunisticky ,,po vetre“, môže byť pohodlné, ale môže sa stať, že vám to nebude stačiť.

Mám pocit, že SNS sa skôr bojí o svoje investície a investície svojich sponzorov, nech je to už ktokoľvek, aby prekročili kvórum a dostali zaplatené. Robte to so srdcom, páni a zistíte, že ak by ste politiku robili podľa Ústavy, kedy má každý občan rovnaké šance byť volený, tak by ste peniaze na kampaň vlastne ani nepotrebovali a  nakoniec zaťažovanie štátneho rozpočtu kvôli platbám politickým stranám je síce pohodlné, ale nemorálne a nekorektné.

Netuším či sa SNS nakoniec podarí dostať do parlamentu. Priestor na dnešnej politickej scéne, na ktorej sa zdá, že Smer nebude taký úspešný, ako v posledných voľbách a hlasy ,,budú ležať na ulici“, priestor pre SNS tu existuje.

P.s.: Nedá sa nevšimnúť priestor, ktorý SNS dostáva na  TA3. Neverím, že šéfovia spravodajstva a publicistiky si iba tak spomenú, že mimoparlamentnú stranu je treba raz týždenne pozvať, aby nezišla z očí a mysle. Takisto je málo pravdepodobné, že atraktívnymi atribútmi pre TA3 sú charizma, rozprávačské kvality, nové témy, či netradičný pohľad pána A. Danka na hospodársku a politickú situáciu doma i vo svete.

Vysvetlenie bude jednoduchšie a prozaickejšie – vlastník TA3 sa rozhodol zamiešať karty pri budúcich voľbách. To ale znamená, že ,,noty“ pre SNS sa píšu mimo straníckych štruktúr. A ak sa SNS dostane do parlamentu, bude musieť podľa nich hrať…

 

S úctou

Dominik  Svetík

 

Firma v strate. Musí skrachovať? Podvádza? 1.

26.11.2017

Existuje médiami a politikmi živené tvrdenie, že ak je firma roky v strate a logicky teda neplatí dane, tak buď musí skrachovať, alebo podvádza. Pred rokmi túto vetu dokonca povedala B. Schmognerová viac »

Novým americkým prezidentom sa stal – Kongres?

05.08.2017

Iste ste v decembri 2016 zaregistrovali, že B. Obama na sklonku svojho vládnutia, vypovedal 35 ruských diplomatov (a špiónov), a tí dostali 72 hodín na odchod z USA. Rusi síce protestovali, ale viac »

Absurdné divadlo západnej demokracie

09.04.2017

Slovo demokracia dnes už do úvodzoviek dávať netreba. Vieme, že je relatívna a každý ju pociťuje inak. Demokracia by možno, pre lepší prehľad, mala byť definovaná na stupnici od 1 - 10. viac »

žena, nákup, potraviny

Vianočné nákupy vyjdú drahšie

16.12.2017 07:00

Ceny potravín rástli v novembri medziročne o 6,5 percenta - najviac za posledných päť rokov.

počasie

Výkyvy počasia budú aj pred Vianocami

16.12.2017 06:00

Nestále a premenlivé počasie, ktoré ovplyvňuje Slovensko už niekoľko týždňov, ba mesiacov, bude pokračovať aj pred Vianocami.

Sebastian Kurz

Rakúski Ľudovci a Slobodní sa dohodli na vytvorení vlády

15.12.2017 21:38, aktualizované: 22:25

Nový kabinet by mal podľa APA zložiť prísahu do rúk prezidenta Alexandera Van der Bellena v pondelok.

zemetrasenie v Taliansku, zemetrasenie, trosky,

Indonéziu postihlo silné zemetrasenie, hlásia obete, zrútené budovy

15.12.2017 20:24

Zemetrasenie udrelo krátko pred polnocou miestneho času. Úrady vydali varovanie pred cunami.

Domino Svetík

Sú tmavé miesta, do ktorých je treba priniesť svetlo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 133
Celková čítanosť: 1034388x
Priemerná čítanosť článkov: 7777x

Autor blogu