Založ si blog

Streľba do ľudí – legálne. Referendum – nelegálne.

To, čo prezentuje väčšina dnešných politikov a médií, to nasadenie, s akým nás presviedčajú, napr. Juraj Droba o geopolitických hrách Putina, o zločinnom postupe Ruska a mierumilovnom postupe NATO a USA, to ma utvrdzuje v presvedčení, že SR nutne potrebuje Zákon o ,,Zahraničných agentoch”, ktorý bude upravovať činnosť NGO (mimovládnych organizácií), na našom území.

Je nemysliteľné, aby Americké agentúry, ako napr. USAID, pôsobili na našom území, bez akejkoľvek kontroly. Tieto organizácie, úzko spolupracujúce s CIA, NSA,  si môžu kúpiť desiatky politických analytikov, agentúr, novinárov, ,,sponzorovať” politické strany, tretí sektor, médiá, politikov, ktorí potom do hláv konzumentov spravodajstva oficiálnych médií, opakovane vlievajú jednotnú politickú doktrínu, ktorá je – aké prekvapenie – navlas podobná tej, ktorú počúvame od predstaviteľov USA, NATO, EU.

Za aké peniaze si USAID a jej pobočky u nás a v okolitých štátoch kupujú svoju ,,palebnú silu”? Za naše. Pobočky USAID sú totiž vzácne ,,poradenské” spoločnosti, ktoré na našom území radia takmer všetkým ministerstvám a veľkým korporáciám, dokonca aj poradenským firmám, ktoré radia našim ministerstvám a zahraničným korporáciám…

Dokonalá chobotnica prepojených agentov, politikov, novinárov a korporácií, vzájomne si poskytujúcich krytie a financie, ktoré stiahli z nášho štátneho rozpočtu, na ktorý sú skvele napojení.

Ako sa taká neznáma poradenská firma dostane do stavu, že môže fakturovať Slovenskému ministerstvu? O to sa postarajú  naši politici ktorí sú o túto službu požiadaní pri návšteve US veľvyslanectva. Rozpočet USAID v USA TU. Článok o USAID TU.

Politológ G. Chiessa o masívnej manipulácii s verejnou mienkou, zo strany USA.

Príklad ,,objektívneho” moderovania v ČT. 

V SK však pôsobia aj ďalšie NGO, napríklad Sorosov OSF. 

Zloženie Rady starších Open society fundation Slovakia:

  • Rudolf Chmel, Martin Bútora, Lászlo Szigeti, Pavol Demeš, Štefan Markuš, Lev Bukovský, Mária Zelenáková, Katarína Vajdová, Eugen Jurzycza

 

    Európu prevalcovali záujmy USA.

 

    Ak Majdan je legitímny, referendá v Donecku a Lugansku musia byť 37,5 x legitímnejšie. 

Včera sa konal v Kyjeve okrúhly stôl, pri ktorom ale nesedeli zástupcovia Donecka a Luganska, regiónov, ktoré sa považujú za samostatné štáty a ktoré vyzvali všetkých príslušníkov Ukrajinskej armády, aby opustili ich výsostné územie, pretože pobyt po dnešku, budú považovať za akt vojny.

Ak Majdan, pri ktorom sa v centre Kyjeva na demonštráciách zúčastnilo 100 tisíc ľudí zo 45 miliónovej populácie, mal právo zmeniť vládu, a Západ mu priznáva legitimitu, tak referendá v Donecku a Lugansku, na ktorých sa zúčastnilo 75 % z 5 miliónov oprávnených voličov z tých oblastí, čo predstavuje 3, 75 milióna ľudí, logicky musia mať, podľa ,,tých istých štandartov”, vyšší stupeň legitimity.

Ak 100 tisíc (menej ako 0,25 %), ľudí rozhodlo o celej Ukrajine, tak 3,75 mil. ľudí  v Donecku a Lugansku (8,3 % populácie Ukrajiny), má oveľa väčšie právo rozhodnúť, že takto chápanú ,,demokraciu” odmieta a chce ísť svojou vlastnou cestou, navyše rozhodujú iba o regióne v ktorom žijú a nie o celej Ukrajine.

Zdrojom moci je ľud a ľud má právo korigovať rozhodnutia tých, ktorým prepožičal vo voľbách práva na riadenie krajiny. Vláda v Kyjeve však nedisponuje ani takýmito právami, nebola zvolená v žiadnych voľbách.

Navyše všetci ,,oficiálni” a vládni analytici, zabúdajú na to, že analýza aktuálneho stavu sa musí opierať o príčiny, teda to, kvôli čomu ten stav vznikol.

Ak príčinou Majdanu bola nespokojnosť obyvateľov so spôsobom, akým vláda spravuje ich krajinu, tak príčinou Krymu bol spôsob, akým dnešná vláda prevzala moc, a ako potom postupovala. To je aj príčinou separatistických nálad Donecka a Luganska.

Ale všetci analytici, USA, aj EU, vidia príčinu všetkého v Rusku, len to nevedia logicky vysvetliť…

No a čo sa týka NATO a Krymu a Referenda. Príčinou toho, že Rusko prijalo Krym do RF, bolo referendum na Kryme a žiadosť Krymu o vstup do RF. ,,Stážcovia práva” z USA tvrdia, že referendum o Kryme malo byť – celoukrajinské. Keď vstupovalo SR do NATO, referendum nebolo – pre istotu – žiadne, a môžeme sa staviť, že to isté sa budú snažiť spraviť aj v prípade Ukrajiny. NATO vôbec neslúži na ochranu svetového mieru – to by bol predsa vo svete mier! – NATO slúži neokoloniálnej politike korporácií, riadiacich vládu USA, ktoré, tak ako voľakedy Východoindické spoločnosti, obsadia a drancujú krajinu a musia mať za sebou armádu, ktorá im kryje chrbát. 

A čo si o aktuálnej situácii na Ukrajine myslí šéf Pravého sektora, Dmytro Jaroš?

 

                 Kedy Ústava platí a kedy neplatí?

 

Ak Janukovič, podľa Západných štandardov zvolený prezident, nepoužil proti demonštrantom na Majdane silu a oficiálne Berkut na Majdane nezabíjal, akú právomoc má vláda v Kyjeve použiť proti vlastným občanom armádu?

Janukovič navyše, podľa Ukrajinskej ústavy, nebol právoplatne odvolaný. V parlamente za jeho odvolanie hlasovalo 72,88 % poslancov, Ústava však vyžaduje 75 % !

Západ hovorí:,,Je revolúcia, pri nej nemusíme až tak dbať na Ústavu.” Pri referende na Kryme, pri ktorom hlasovalo za samostatnosť, pri 90 percentnej účasti viac, ako 90 % voličov, ten istý Západ vraví:,,Je to nelegálne, odporuje to Ukrajinskej Ústave.” Kedy teda Ústava platí a kedy neplatí?

Ja sa tu nejdem zastávať Janukoviča, je to zločinec, ale rovnaký, ako  Juščenko, Tymošenková, či niektoré esá z tejto vlády, napr. Tjahnybok. Ak by však Janukovič podpísal tú ,,úžasnú ” zmluvu s EU, tak by EU a USA kašľali na žalostný stav, v akom žije bežný občan na Ukrajine. Nakoniec,  životná a bezpečnostná situácia na Ukrajine sa zhoršila a Západ, namiesto toho, aby ju nejako riešil, obviňuje Rusko!? a uvaľuje sankcie na Ruských oligarchov. USA navyše tlačí na EU, aby sa odpojila od Ruského plynu.

 

             Delenie koristi.

 

Čoraz viac politikov odmieta byť nápomocnými USA, pri presadzovaní ich mocenských záujmov a ovládaní sveta.

Zaujímavý rozhovor s Fínskym politikom, ktorý vyzýva k odporu voči politike USA.

Proti súčasnej nátlakovej, propagandistickej, mocensko – centralistickej vláde USA, ktorej sekundujú takmer všetci politici EU v aktívnej službe, sa zdvíha čoraz väčší odpor. Aj keď Európsky parlament nemá zákonodarnú právomoc, po najbližších voľbách zasadne do jeho lavíc viac poslancov, ktorí nie sú spokojní s centrálne riadenou Európou, nelíšiacou sa od diktatúry a ich hlasy sa budú čoraz viac po Európe ozývať.

Verme, že opäť sa veci budú nazývať pravými menami, čo je biele, bude biele a čo je čierne, bude môcť každý nazvať – čiernym.

Na Ukrajine však ide aj o biznis. Shell a Exxon získali ťažobné práva na plyn a ropu na obrovských územiach Ukrajiny a zhodou okolností sa obrovské ložiská bridlicového plynu nachádzajú aj v Doneckej oblasti a boli by sme neobjektívni, ak by sme tvrdili, že Ruské spoločnosti oň záujem nemajú.

Pravdou je, že po návšteve viceprezidenta USA J. Biddena, bol v minulých dňoch do predstavenstva jednej z najväčších Ukrajinských spoločností na ťažbu plynu, menovaný – jeho syn!

Rád by som v súvislosti Majdan – Oligarchovia – Západ – Biznis – Rusko, pripomenul aj starší článok M. Ondrejčíka: Padla šedá eminencia Strany regiónov?, z Januára tohto roku, v ktorom osvetľuje niektoré väzby importéra plynu Firtaša a jeho vplyv na Ukrajinskú politiku. Medzitým Firtaša zatkli vo Viedni a prepustili po zaplatení obrovskej  kaucie..

 Prečo to spomínam? Firtaš je jedným z oligarchov, na ktorého hodila sieť CIA, v akcii, v ktorej ide o čo najväčší prísun peňazí z účtov Ukrajinských oligarchov v zahraničných bankách, kde majú mať uložené, až 160 miliárd  USD.

Postup CIA: Zatknúť, obviniť za neplatenie daní, držať v base až kým sa ,,nevykúpi” prevodom peňazí sčasti na účet Ukrajiny, sčasti na účet CIA a sčasti na účet ,,investorov” do Majdanu. Pamätáte na vyhlásenie V. Nuland o investovaní 5 miliárd USD do ,,demokracie” na Ukrajine?

Revolúcia predsa musí ,,investorom”, aj vykonávateľom, priniesť zisk. Načo by ju potom robili?

Pre tento účel má CIA zriadenú obrovskú rezidentúru v Kyjeve, kde v budove MV zaberá niekoľko poschodí. Na koordinačnú poradu sa dokonca unúval, aj šéf CIA, J. Brennan, osobne. 

 

           Perly ducha B. Obamu:

 

K situácii v Lýbii v r. 2012.

,,USA nebudú tolerovať M. Kaddáfímu použitie sily, proti vlastnému obyvateľstvu.” (Aj vďaka tomu stanovisku, je už Kaddáfí po smrti a Lýbijskí občania majú 10 x horšiu životnú úroveň, ako za ,,totality”, pričom bezpečnostná situácia je tiež, min. 10 x horšia).

K situácii na Ukrajine v r. 2014.

,,Vláda v Kyjeve má právo zaviesť poriadok na vlastnom území.” (Aj vďaka tomu stanovisku sa Kyjevskej vláde skvele darí, ale stovky občanov sú po smrti, životná a bezpečnostná situácia – omnoho horšia).

 

 

With respect

Domino  Svetík

Absurdné divadlo západnej demokracie

09.04.2017

Slovo demokracia dnes už do úvodzoviek dávať netreba. Vieme, že je relatívna a každý ju pociťuje inak. Demokracia by možno, pre lepší prehľad, mala byť definovaná na stupnici od 1 - 10. viac »

Globalizácia, geopolitika a štát.

02.02.2017

Globalizácia je objektívne postupujúci proces, do ktorého sme vtiahnutí všetci. Ležiac na afrických plážach, počúvame americkú hudbu, a chlipkáme talianske víno... Ale pozor! Nemýľme si viac »

Rok 2017: Dávam , , boľševikovi z Bruselu, ” rok. Maximálne dva.

03.01.2017

V r. 2017 si svet pripomenie 100 rokov od VOSR, teda od tzv. boľševickej revolúcie v Rusku. Jej organizácia, financovanie, ideológia a príprava kádrov to všetko bolo chystané mimo Ruska a tak viac »

Recep Tayyip Erdogan, ankara, turecko, prejav

Gabriel nechce, aby Erdogan počas návštevy Nemecka hovoril ku krajanom

29.06.2017 12:15

Nemecký minister Sigmar Gabriel povedal, že verejné vystúpenia Recepa Tayyipa Erdogana v Nemecku by boli "nevhodné".

Zeman

Zeman v prieskumoch začína strácať, českým prezidentom by sa stal Jiří Drahoš

29.06.2017 12:06

Bývalý predseda Akadémie vied Jiří Drahoš má medzi ohlásenými kandidátmi na českého prezidenta najväčšiu podporu, zistil prieskum agentúry Median z prelomu mája a júna.

Peniaze

Nálada v ekonomike eurozóny je najlepšia od augusta 2007

29.06.2017 12:05

Nálada v ekonomike eurozóny sa dostala na najlepšiu úroveň za takmer desaťročie, keďže sa zrýchľuje jej zotavovanie.

internet, počítač, heslo

Internet ako zbraň

29.06.2017 12:00

Mestá, firmy aj bežní ľudia čelia čoraz tvrdším útokom hackerov. Kybernetické zbrane boli už využité pri vypnutí elektriny v celom Kyjeve.

Domino Svetík

Sú tmavé miesta, do ktorých je treba priniesť svetlo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 131
Celková čítanosť: 1002269x
Priemerná čítanosť článkov: 7651x

Autor blogu