Založ si blog

Premiér Fico, pravda je štátnym záujmom Slovenska.

Na Ukrajine prebieha občianska vojna. Je to zároveň nesmierny geopolitický problém, ktorý prerástol v otvorený medzinárodný konflikt. Občania SR sú veľmi jednostranne informovaní a netušia, že situácia sa môže v najbližších hodinách zmeniť na vojenskú konfrontáciu. Pod tlakom hrozby Ruských vojsk na hraniciach, dokonca Kyjev začal sťahovať ozbrojené jednotky, ktoré začali operáciu proti tzv. separatistom a teroristom. TU.

 

V komentovaní a prístupe k udalostiam na Ukrajine, premiér SR, Robert Fico, ,,drží basu” s tými, ktorí prznia pravdu.

 

Vďaka postupnému vývoju udalostí na Ukrajine, od Novembra 2013, až do dnešných dní, má možnosť každý vnímavý človek vidieť odkryté vrstvy svetovej moci, ktorá sa ako chobotnica rozprestiera doslova po celom svete a ktorej sú podriadené a spolupracujú s ňou politici, štáty, médiá.                                                                                                                                                                                              Ku krachujúcej Ukrajine, v ktorej prebieha občianska vojna, ktorej reálne hrozí hladomor, chaos, rozdelenie, a  ktorej vláda nemá autoritu, prostriedky, ani moc niečo zmeniť k lepšiemu, sa všetci Západní politici a politológovia, pritom vyjadrujú tak, akoby sa všetky jej problémy začali iba nepodpísaním Asociačnej dohody s EU, v Novembri 2013, respektíve pripojením Krymu k Rusku. To je zjednodušený, naivný, priam až ,,komiksový” pohľad. Nezabudnime, že pred 15. rokmi bol v USA zatknutý bývalý Ukrajinský premiér Pavel Lazarenko, ktorý si tam doteraz odpykáva trest za pranie špinavých peňazí. Na účtoch mu vtedy zmrazili viac, ako 1 miliardu USD. A  Juščenko,  Timošenková, či Janukovič, zďaleka neboli takí ,,skromní”, ako spomínaný Lazarenko…

Prehliada sa napr. návšteva šéfa CIA. Okrem ,,poradenskej činnosti” k bezpečnostnej situácii a rozdeleniu úloh pre Ukrajinskú kanceláriu CIA, ide o lokalizáciu aktív Ukrajinských subjektov v zahraničných bankách. Títo majú ,,vonku”, asi 150 miliárd USD, z čoho je cca 70 % likvidná hotovosť, ktorá sa dá rôznymi formami ,,presmerovať” do dosahu pôsobnosti BNU, ,,zdaniť” a časť použiť na zníženie Ukrajinských záväzkov. To je samozrejme fikcia, z údajných 150 miliárd USD z Kaddáfího účtov, Lýbia neuvidí ani cent. Je to totiž dlh, voči Washingtonu, za mierové operácie, vedúce k dnešnej ,,slobodnej” Lýbii…

 

                          Fakty nepustia.

 

 Aktuálni vládcovia na Ukrajine sa dostali k moci nelegálne, za pomoci masívneho zasahovania zo strany špičiek USA a EU, a túto moc si ,,potvrdili” nelegálnym a sfalšovaným hlasovaním v parlamente.

Tento fakt vždy bude ,,na stole”, nezmizne a neprekričí ho žiadna moc – ani médiá, ani sila.

 

Tí, ktorí Janukovičovi zakazovali použiť silu proti vlastným občanom, teraz Jacenjukovi schvaľujú použitie sily, proti vlastným občanom. (V Slaviansku mŕtvi a ranení), TU.

Vláda v Kyjeve, ktorá sa dostala k moci ozbrojeným prevratom, udelila amnestiu na všetky trestné činy, ktoré spáchali protestujúci na Majdane. Dnes však za také isté akcie, ktoré prebiehajú v mnohých Ukrajinských mestách, označuje ich aktérov za teroristov.

A naši politici, analytici a médiá, tvrdia to isté.

 

Akokoľvek budeme pravdu prekrúcať, zahmlievať, zatajovať ju, zapchávať jej ústa, pravda zostane pravdou.

Práve teraz politici najviac odkrývajú svoje charaktery, pretože dnes, keď svetová verejnosť objektívne vidí postup udalostí, vidí realitu a vidí aj virtuálnu realitu, presnejšie lož, ktorú nám denne predkladajú médiá a politici.

 

       Pravda je našim štátnym záujmom, pán premiér. Pravda je ,,vyšší princíp”.

 

Predseda vlády SR, Robert Fico, vie veľmi dobre, ako sa veci majú. Áno SR je teraz v pozícii vazalského štátu tandemu USA a EU. Premiér môže hovoriť, koľko chce o ,,hre mocností” a záujmoch SR. Nič mu však nebráni povedať pravdu.

Môže povedať:,,Na Ukrajine je nelegálna vláda, naši partneri Z USA, EU a NATO ju legalizujú a NÚTIA NÁS urobiť to isté. Keďže sme v jednom mocensko – hospodárskom bloku, Slovensko sa musí – súc zmluvne viazané – podriadiť a robiť politiku v zhode s väčšinou.

Nič však nebráni mne, ako slobodnému človeku, premiérovi suverénneho štátu, hovoriť pravdu.”

Áno, takéto slová by viedli k obrovskému tlaku zo strany ,,spojencov”. Okamžite by sa zburcovala ,,Légia”, NGO by vyhnali svojich platených analytikov a novinárov, aby zaútočili, aby donútili Fica rezignovať. Majú pripravenú ,,kádrovú rezervu”. Je ňou pán Lajčák.

Pán premiér, nehrajte to na to, že ide o záujmy Slovenska. Ide iba o Váš prospech. 

Teraz je najlepší čas, aj pre Vašu kariéru, hovoriť pravdu.

Nakoniec, počas svojej prvej vlády, Robert Fico už jednu odvážnu hlášku mal:,,Američania si dvojičky zvalili sami.”

Z. Brzezinski: Je krutou pravdou, že prevažná časť Západnej a Strednej  Európy sa stala protektorátom USA, kde spojenci pripomínajú skôr stredovekých vazalov a poddaných!

 

                   Pravdu hovoria iba penzionovaní politici. Nie je to divné?

 

Pravdu hovorí napríklad bývalý český prezident, Václav Klaus. Video TU.

Pravdu hovorí bývalý námestník US ministra financií, P.C. Roberts,  VideoTU rozhovor TU.

Pravdu hovorí  bývalý kandidát na US prezidenta, Ron Paul, TU.

Pravdu nemajú problém písať blogeri, TU.

Pravdu hovorí bývalý špičkový Nemecký politik, W. Wimmer, TU.

Ale pravdu hovorí, aj Marine Le Pen, v rozhovore: ,,Ak ma zvolia, vyvediem Francúzsko z NATO”.

Nie je divné, že aktívni politici zavádzajú, mlčia a klamú a ešte to zdôvodňujú ,,štátnym záujmom”?

Pravda je naším štátnym záujmom, pán premiér.

Konflikt Amerického torpédoborca, s Ruskou stíhačkou TU.

With respect

Domino Svetík.

Novým americkým prezidentom sa stal – Kongres?

05.08.2017

Iste ste v decembri 2016 zaregistrovali, že B. Obama na sklonku svojho vládnutia, vypovedal 35 ruských diplomatov (a špiónov), a tí dostali 72 hodín na odchod z USA. Rusi síce protestovali, ale viac »

Absurdné divadlo západnej demokracie

09.04.2017

Slovo demokracia dnes už do úvodzoviek dávať netreba. Vieme, že je relatívna a každý ju pociťuje inak. Demokracia by možno, pre lepší prehľad, mala byť definovaná na stupnici od 1 - 10. viac »

Globalizácia, geopolitika a štát.

02.02.2017

Globalizácia je objektívne postupujúci proces, do ktorého sme vtiahnutí všetci. Ležiac na afrických plážach, počúvame americkú hudbu, a chlipkáme talianske víno... Ale pozor! Nemýľme si viac »

porošenko, ukrajina, vojaci

Ukrajinská armáda hľadá nových vojakov v baroch či kaviarňach

19.11.2017 07:00

Podľa ľvovského gubernátora nočné ukrajinské podniky navštevuje "zlatá mládež", ktorá by "najprv mala slúžiť vo vojsku a až potom sa baviť".

gabriel

Saudská Arábia stiahla svojho veľvyslanca z Nemecka

18.11.2017 21:01

Rezort diplomacie tiež uviedol, že nemecký veľvyslanec v Rijáde obdrží protestnú nótu.

volkswagen, emisie, pokuta, USA

Volkswagen chce byť svetovou jednotkou v elektrickej mobilite

18.11.2017 21:00

Najväčšia európska automobilka Volkswagen investuje do konca roka 2022 do elektromobilov a služieb novej mobility 34 miliárd eur.

Beata Szydlová

Kyjev si predvolal poľského veľvyslanca, spor medzi susedmi graduje

18.11.2017 20:47

Medzi oboma už dlhšiu dobu susednými krajinami stúpa napätie kvôli vzájomným historickým krivdám.

Domino Svetík

Sú tmavé miesta, do ktorých je treba priniesť svetlo.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 132
Celková čítanosť: 1029182x
Priemerná čítanosť článkov: 7797x

Autor blogu